Saçlarınızı Hızlı Uzatacak Pirinç Suyu Tarifi;

person holding white plastic ladle

Herkese uzun bir aradan sonra merhaba.Bugün sizlere saçlarınızı güçlendirecek,yağlanmasını azaltacak ve gürleştirecek olan meşhur pirinç suyu tarifiyle geldim.

Her birimiz bolca pirinç pilavı tüketiyoruzdur eminim ki.Pirinç pilavı yapmak için pirinçleri güzelce yıkadıktan sonra suda bekletip pirincin beyaz suyunu akıtmasını bekleriz ve daha sonra o beyaz suyu lavaboya dökeriz.Ancak bu yaptığımız oldukça yanlış.Çünkü pirinç içerisinde bulunan önemli mineralleri ve vitaminleriyle insana oldukça faydası bulunan bir besin kaynağıdır.Cildin ve tırnakların parlaklaşmasına,saçların daha canlı ve gür görünmesinden,hızlı uzamasından tutun kolestrolü düşürmesine ve zayıflamaya yardımcı olmasına kadar binbir faydası var.Pirinç suyu saçlarınızın dökülmesini azaltacak,yıpranan saçlarınızı onaracak ve içerisinde bulunan aminoasitler ve A,C,E vitaminleri sayesinde saçlarınız yumuşacık olacak,ipeksi saçlara sahip olacaksınız.

PİRİNÇ SUYUNU NASIL UYGULAMALISINIZ

Pirinç suyunu,banyodayken saçlarınızı güzelce yıkayıp duruladıktan sonra pirinç suyunu saçlarınıza dökün ve masaj yaparak saçlarınıza yedirin.15-20 dakika beklettikten sonra güzelce durulayın.

Pirinç suyu tarifi;

1.YÖNTEM;

Bir bardak pirinci yıkayın ve üç bardak su ekleyip 12 saat boyunca hava almayacak şekilde bekletin.Daha sonra pirinç tanelerini süzüp sadece suyunu dolapta muhafaza edin.Haftada 2 kere kullanabilirsiniz.

2.YÖNTEM;

1 bardak pirinci güzelce yıkayın.Daha sonra 3 bardak suyla beraber kapağı kapalı olacak şekilde tencerede pişirin.Pirinç piştikten sonra süzün ve bir hava almayacak şekilde bir kapta muhafaza edin.7 gün boyunca bekletin.Daha sonra kullanabilirsiniz.

white and gray stone fragments
Photo by Artem Podrez on Pexels.com

Bu yazımızda sizler için son zamanlarda oldukça popüler olan pirinç suyu tarifini sizler için ele aldık.Umarız keyifle okumuşsunuzdur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir