Kore dizileri

Bugün sizlere kore dizileri listesi yaptık.Listemizdeki dizileri hakkında yorumlarınızı bekleriz.

1-Goblin

900 yıl önce kral tarafından göğsünden kılıç saplanarak ölümsüzlüğe mahkum edilen Kim Shin(goblin)ve hiçbir şeyden haberi olmayan gelini Ji Eun Tak arasında geçen aşk hikayesini anlatıyor.Ölümsüz olan kahramanımız Kim Shin,artık ölümsüz olmayı sonlandırmak istemektedir bunun için göğsündeki kılıcı çıkartabilecek tek kişi olan gelini Ji Eun Tak’ı aramaktadır.Bu süreçte ölüm meleği Azrail ile tanışır ve onunla aynı evde yaşar.
Güney Kore’nin reytinglerini alt üst etmiş bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

2-Descendant Of the Sun

Yüzbaşı Yoo Shi-Jin ile doktor Kang Mo-Yeon arasında geçen aşk hikayesini anlatmaktadır.Yayınlandığı dönemde büyük ses getiren bu dizi aynı zamanda maliyeti en yüksek diziler arasındadır.Bol aksiyona,maceraya ve gülmeye hazır olun.

3-Start Up

Çok büyük bir şirket olan Sand Box’a girmenin hayallerini kuran So Dal-Mi ve Nam Do-San’ın aşk hikayesini anlatılıyor.Nam Do-San başarısız ve gelecek vaat etmeyen Samsan Tech’in ceosudur. So Dal-Mi ise annesi ve babası boşandıktan sonra babasıyla yaşamayı seçmiş ve babasının ölümü üzerine okul okuyamamış bir genç kızdır.Küçükken ablası onu bırakıp annesiyle gittiği için çok yalnız kalan So Dal-Mi babaannesinin gazeteden rastgele seçtiği isim olan Samsan Tech’in kurucusu Nam Do-San ile senelerce mektuplaşır fakat mektupları yazan başka birisidir.

4-Eulachacha Waikiki 2

Waikiki adlı konuk evinde yaşayan bir grup gencin arkadaşlıklarını,aşklarını ve hayallerini ele alıyor. Müzisyen olmak için çabalayan Cha Woo-Sik,ünlü bir oyuncu olmak isteyen fakat hep yan rollerde oynayan Lee Joon-Ki ve gelecek vaat etmeyen beyzbol oyuncusu Kook Ki-Bong’un etrafında geçiyor.Dizideki her bir karakterin komik hayatı ve komik karakterleri sizleri güldürecek ve harika vakit geçirmenizi sağlayacaktır keşke hiç bitmeseydi diyeceğiniz bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

5-Backstreet Rookie

Dizi, 24 saat açık bir markettin yarı zamanlı çalışanı ile o marketin işletmecisinin arasındaki romantik ilişkiyi konu almaktadır.Başrol kızımız lise öğrencisiyken sokakta tanıştığı asıl oğlanı görür ve aşık olur fakat senelerce onu bulamaz..Daha sonra ikilinin yolları kesişir.

6-Vagabond

Dizi,Uçak kazasında yeğenini kaybeden Lee Seung‑Gi’nin başından geçenler anlatılıyor.

7- Mad Dod

Dizide, gerçek hayatta yaşanan sigorta dolandırıcılığı ile ilgili suçları anlatmaktadır.Bu dolandırıcılarla Mad Dog (Kuduz Köpek )isimli ekip savaşır ve yolsuzlukları ortaya çıkartırlar.

8-Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Dizi,güneş tutulması sırasında geçmişe yolculuk yapan Goryeo Hanedanlığı zamanına giden ve orada herkesin korktuğu prens Wang So’ya aşık olan kızın aşk hikayesini ve geçmiş zamana ayak uydurmaya çalışmasını anlatıyor.

9-While Are You Sleeping

Dizi, rüyasında gerçek hayatta olacak kötü olayları önceden görebilen bir kadın (Suzy)ile bu olayların gerçekleşmemesi için onunla beraber uğraşan savcı( Lee Jong-Suk)un aşk hikayesini ele alıyor.

10- Suspicious Partner

Dizi,savcılıkta işe başlayan stajyerin, üstüne kalan cinayeti aydınlığa kavuşturmaya çalışan savcı ve kurtarmaya çalıştığı avukat stajyerinin aşk hikayesini ve bu süreçte başlarına gelen aksiyon dolu olayları ele alıyor.

Sizler için yaptığımız kore dizileri listeyi umarız beğenirsiniz.Diğer listelerimize göz atmak için

En iyi 5 Yabancı Dizi listemize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Karantinada İzlenebilecek Fimler listemize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir