Kilo vermenin en kolay yolu

Herkese merhaba bugün sizlere Kilo vermenin en kolay yolu için tavsiyeler yapacağız.Dileriz tavsiyelerimiz sizlere yardımcı olur.Keyifli okumalar dileriz..

Kilo vermenin en kolay yolu;

Kilo vermek için yapmamız gereken en önemli noktalardan biri bol su tüketmek.Günde en az 2 litre su tüketin.

sağlıklı kilo vermek

Sizi tok tutacak sıkı bir kahvaltı yapın.Sıkıdan kastımız tabii ki bol karbonhidrat değil 🙂

Yulaf sizi uzun vadede tok tutar.Yulafı kahvaltı rutininize ekleyebilirsiniz.Yulaf tariflerimiz için buradan gidebilirsiniz.Ayrıca yulaf hem tatlı hem de tuzlu tüketilebilen bir besindir.Bu sayede çeşit çeşit yulaf hazırlayabilirsiniz.

kilo vermek için sağlıklı besinler

Paketlenmiş,işlenmiş gıdalardan uzak durun.

Ekmeği fazla tüketmeyin.Zamanla en aza indirmeye çalışın.

Çayınızı şekersiz içmeye alışın inanın şekersiz çaya alışmak büyük bir adım olacaktır.

Bol tuz tüketmek de şeker kadar zararlıdır tuz tüketiminizi de en aza indirmeye çalışın.Kilo vermek için yardımı dokunacaktır.

Gün içerisinde bol hareket etmeye özen gösterin.Örneğin otobüsten bir durak önce inin.Veya yakın bir yere arabayla gitmek yerine yürüyerek gidin.

Telefonlarımızın adım sayma özellikleri mevcut,eğer bu özellik yoksa günlük ne kadar adım attığınızı takip edebileceğiniz uygulamalardan yararlanabilirsiniz üstelik ücretsiz.

Youtube’da spor yapmanıza yardımcı olacak içerikler fazlasıyla mevcut onları takip ederek günlük sporunuzu yapın.

kilo vermek için spor

Tatlı krizleri kilo vermek isteyenlerin tam bir baş belasıdır.Bu gibi dönemlerde endişe etmeyin siz de insansınız kontrollü bir şekilde çizgiyi aşmadan canınız ne çektiyse yiyebilirsiniz.

Ola ki diyetinizi bozdunuz ve bozmak zorunda kaldınız kendinizi suçlamayın.Veya eyvah ne yaptım ben diye karalar bağlamayın.Bu gibi durumlarda dengeyi sağlamak çok önemli bunu unutmayın.Diyetinizi bozduğunuz günün ardından bedeninize iyi davranın ve diyetinize kaldığınız yerden devam edin.Kötü beslendiğiniz günün ardından kendinize iyi bakmak en önemli adım.Bol su için hafif yemekler yiyin ve dünü telafi edin.

Eğer canınız çok fazla tatlı çekiyor fakat yemek istemiyorsanız sağlıklı tatlı tariflerine yönelin.

Kilo vermek

Günlük kaç kalori aldığınızı takip edin.Kalori hesabı yapmanıza yardımcı olacak uygulamalar mevcut.

Her gün tartılmayın.Tartılacağınız zaman mutlaka aç karnına ve lavabo ihtiyacınız yokken tartılın.En doğru sonucu bu sayede alacaksınız.

Bu yazımızda sizlere Kilo vermenin en kolay yolu mevcut .Unutmayın ki her beden özeldir.Dileriz ki tavsiyelerimiz sizlerie fayda sağlar.Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.Hepinize sağlıklı ve mutlu günler dileriz.Kendinize iyi bakıın 🙂

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir