Eşit Ağırlık ve Sözel Öğrencilere Tavsiyeler

woman in red long sleeve writing on chalk board

Herkese merhabe bugün sizlere Eşit Ağırlık ve Sözel Öğrencilere Tavsiyeler yapacağız.

Eşit Ağırlık ve Sözel Öğrenciler İçin Tavsiyeler ;

-Öncelikle günlük paragraf çözmeye özen gösterin.Kolay-orta-zor seviye olmak üzere  birkaç kaynak bitirin.

-Kitap okumaya pek vaktiniz kalmasa da vakit ayırabiliyorsanız günlük yarım saat kitap okuyun.Soruları anlamanızda,paragraf çözmenizde çok yardımcı olacaktır.

-Dil bilgisine ağırlık verin hafife almayın.Bol soru çözün ve tyt türkçede dil bilgisi sorularını kolayca halledin.

-Edebiyat gözünüzü korkutmasın.Size en faydalı ezber yöntemini bulun(görsel,işitsel)ve ona göre çalışın.

-Birkaç kaynak bitirin mutlaka ne kadar çok soru tarzı görürseniz o kadar işinize yarayacaktır.Edebiyatı düzenli ve güzel bir çalışmayla çok rahat halledebilirsiniz.

-Ezberlemeniz gereken önemli bilgileri küçük not kağıtlarına yazıp gözünüzün göreceği yerlere asın bu sayede sık sık görüş açınızda olacak ve aklınızda yer edecektir.

-Matematiğim yok yapamıyorum demeyin temel oluşturun.Temel oluşturmanızı sağlayacak kaynaklar mevcut onlardan alın ve temel oluşturun.

-Bol bol soru çözün ve konuyu anladığınızdan emin olana kadar konunun üstünde durun.

-Matematik ilgi isteyen bir derstir bunu unutmayın ve kimse kimseden üstün değildir yapamam diye kendinizi şartlandırmayın.

-Matematik eleyici bir derstir ,soruyu yorumlamanızı ve işleme dökmenizi ister o yüzden bol soru çözmek size artı katacaktır.

-Matematikte kendinize bir formül defteri oluşturun.Bu sayede formülleri unuttuğunuzda formül defterinizi açıp hemen hatırlayabilirsiniz

-Günlük problem çözün.Paragraf gibi her gün problem d çözmeyi ihmal etmeyin.

-Geometri,genel olarak çoğu öğrencinin tytde on soru aytde on soru diye çok da üzerinde durmadığı bir derstir.Bu yüzden geometriye çalışarak rakiplerinizi eleyebilir bir adım öne geçebilirsiniz.

-Geometri bol soru çözerek pratik yapmaktan ve hayal gücünüzü kullanmaktan geçer.

-Tyt tarih tamamen yoruma dayalıdır bu yüzden yüzeysel bilgileri bilmeniz ve soruyu yorumlamanız istenir.Konu çalışıp sorularla pekiştirirseniz tarihi kolayca halledersiniz.

-Ayt tarih ise bilgi ister bu nedenle bol bol ezber yaparak ve bol soru çözerek ilerleyin.Mutlaka önemli yerleri not almayı da unutmayın.

-Coğrafya hayatımızın her anında aslında işimize yarayan ve bilmemiz gereken bir derstir.Konuyu çalışıp ardından bolca soru çözerseniz rahatlıkla yapacağınız bir derstir.

Bu yazımızda Eşit Ağırlık ve Sözel Öğrencilere Tavsiyeler yaptık.Umarız Eşit Ağırlık ve Sözel Öğrencilere Tavsiyeler işinize yarar içerisinden yaptıklarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.Keyifle okumalar dileriz..

MEZUNA KALMAK İLE İLGİLİ OLAN YAZIM İÇİN BURDAN GİDEBİLİRSİNİZ

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir